Lednice 2015

RD Lednice – vše v elektrice a skvělá spotřeba

O vytápění s využitím elektrické energie panuje mnoho předsudků a mýtů. Je to zřejmě dáno především zkušenostmi s těmi nejméně vhodnými technologiemi, tedy s vytápěním elektrickým kotlem, případně pouze přímotopy bez kombinace s jinými úspornými systémy.
více o projektu
Postaráme se o váš komfort. Od návrhu až po servis.

Máte zájem o podobný projekt?

Kontaktujte nás

Moderní systémy elektrického vytápění jsou však úsporné, zvláště pak, pokud jsou instalovány v novostavbách, které již musí být postaveny v nízkoenergetickém standardu.

Elektrické podlahové topení využívá výhody velké topné plochy. Proto pracuje s nižšími teplotami, a tedy s menší spotřebou energie. Ve srovnání s teplovodním systémem vytápění se navíc jedná o výrazně levnější řešení z hlediska počáteční investice.

Vedle toho tu máme technologii tepelného čerpadla, které může vyrábět energii pro topení, klimatizování i ohřev užitkové vody.

Podívejme se na jeden typický příklad vhodného využití elektrické energie pro topení a klimatizaci, na kterém jsme se podíleli. Dům byl dokončen a předán k užívání v listopadu 2015.

Topení zajišťuje elektrické podlahové topení s regulací i4Comfort pro 8 topných zón. Vytápěná plocha je 147 m2, použita technologie T2Blue Raychem, instalovaný výkon 13,6 kW.

Instalována byla i klimatizace značky Gree do 4 pokojů s technologií tepelného čerpadla o topném výkonu 9,3 kW.

Součástí dodávky byl i elektronický zabezpečovací systém.

Ohřev teplé vody rodina řeší běžným elektrickým bojlerem s přímotopnou patronou. Zde by se ještě nabízela možnost zefektivnění využitím tepelného čerpadla.

Kromě domu má rodina na zahradě i stáj, kde v extrémních mrazech temperují a chrání vodu před zamrznutím.

Za období 7/2019 až 7/2020 rodina spotřebovala 11,65 MWh v celkové výši Kč 43.400 Kč. S ohledem na to, že celý dům běží na elektřinu, je to skvělý výsledek. Přitom se jedná o celkem běžnou realizaci, nejde o nijak výjimečně náročné řešení. A to ani technologicky, ani finančně.

Co na to říkáte? Zajímalo by vás, jak by vycházela spotřeba a náklady ve vašem domě? Napište nám nebo zavolejte.

Postaráme se o váš komfort. Od návrhu až po servis.

Máte zájem o podobný projekt?

Kontaktujte nás

Často kladené otázky

V zásadě to není problém. Řídící systém využívá internet pro zvýšeni komfortu k ovládání topení, klimatizace, bojleru na teplou vodu a dalších spotřebičů. Pomocí mobilního telefonu máte vždy možnost si nastavit a kontrolovat topení ve vašem domě či chatě nebo zapnout např. saunu před příjezdem domů. Dokážeme také instalovat systém pro komplexní řízení domácnosti od světel, vytápění, řízeného větrání s rekuperací až po venkovní žaluzie.

Samozřejmě. Možná budete překvapeni, jaké jsou možnosti a kolik můžete ušetřit. Rádi pro vás zpracujeme návrh řešení a porovnání s jinými typy vytápění.

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Vše hodně záleží na energetické náročnosti domu. Jelikož se topí velkou plochou celé podlahy, je možné pro stejný pocit tepelného komfortu vyhřívat místnost na nižší teplotu. Pokud je tedy energetická situace vašeho domu přiměřená, může být elektrické podlahové topení úspornější než vytápění klasickými teplovodními radiátory. Bonusem je navíc tepelný komfort daný pocitem teplé podlahy.

Máte další dotaz?

Jsme připraveni se vám věnovat. Žádný váš dotaz nepovažujeme za příliš malý, nebo naopak neřešitelný. Uvidíte, že z našeho dalšího hovoru a následné analýzy vyplyne výhodné řešení.

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.