Řešení pro

Hotely a penziony

Hotely a penziony jsou specifická zařízení s různorodými typy provozů. A přesto vždy existuje více možností, jak realizovat požadovaný tepelný komfort. Ekonomické hledisko je zde vždy zásadní. Energetická náročnost vytápění a klimatizování může totiž docela zásadním způsobem ovlivnit výnosnost celého provozu.
Kontaktjte nás
Hotely a penziony

Příklady možných realizací

Vše potřebné zajistíme "na klíč".

Vše řešíte s jednou solidní firmou

Mám zájem o tuto službu

Nabízíme vždy řešení na míru

Jsou zde zřejmá specifika. Hosté požadují tepelný komfort, a to jak z hlediska vytápění, tak klimatizování. Pro majitele je zásadní, aby se hosté cítili příjemně a přitom se dařilo udržet náklady na energie na ekonomicky přijatelné úrovni. Zároveň se často jedná o velmi různorodé prostory v rámci jednoho provozu: pokoje pro ubytování, foyer, restaurace či jídelna, kongresový sál, wellness, atd. Všechny tyto požadavky jsme schopni zohlednit a vyřešit. Svědčí o tom mnoho našich realizací v hotelech a penzionech různých velikostí a s rozličnými požadavky.

Co nás zajímá?

Při hledání toho nejlepšího řešení právě pro váš specifický typ provozu se vždy ptáme na několik otázek. Jejich zodpovězení je klíčové pro výběr těch nejefektivnějších řešení vytápění a klimatizace.

 • Jak velký a pro kolik osob bude penzion či hotel určen?
 • Jaké služby bude nabízet?
 • Co více než okolní penziony bude nabízet, jaká je konkurenční výhoda?
 • Pro jakou klientelu bude penzion určen? Cenová hladina?
 • Bude využíván celoročně nebo jen přes sezónu?
 • Bude potřeba v létě klimatizovat?
 • Bude potřeba v zimě vytápět?
 • Bude potřeba vyhřívat bazén nebo bude potřeba velké množství užitkové vody?
 • Máte čas se věnovat obsluze topení?
 • Jaké jsou v dané lokalitě dostupné zdroje? Elektřina, zemní plyn, dřevo?

Reference

Máme značné zkušenosti s realizacemi pro všechny typy budov a provozů. Porovnáváme různé typy technologií, abychom vždy našli tu nejefektivnější. Děláme to tak již od roku 2006. I pro vás najdeme řešení, které vám ušetří. Podívejte se na naše realizace.
Všechny reference
2019
Hotel Lotrinský – bez klimatizace to nešlo

Více Hotel Lotrinský - bez klimatizace to nešlo
2010
Apartmánový komplex Trnová u Prahy

Více Apartmánový komplex Trnová u Prahy - domov s pečovatelskou službou
Všechny reference

Často kladené otázky

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Vše hodně záleží na energetické náročnosti domu. Jelikož se topí velkou plochou celé podlahy, je možné pro stejný pocit tepelného komfortu vyhřívat místnost na nižší teplotu. Pokud je tedy energetická situace vašeho domu přiměřená, může být elektrické podlahové topení úspornější než vytápění klasickými teplovodními radiátory. Bonusem je navíc tepelný komfort daný pocitem teplé podlahy.

Ano. Potřebujeme znát energetickou náročnost vašeho domu (energetický štítek), podlahovou plochu, počet a velikost místností. Rozhodující pro volbu nejlepšího řešení jsou nejen měsíční náklady, ale také pořizovací náklady. A zmínit musíme také další požadavky na tepelný komfort, např. chcete regulovat teplo v každé místnosti zvlášť?

Předem můžeme říct, že ano, ušetříte. Návratnost investice do tepelného čerpadla se pohybuje v rozmezí od 3 do 8 let. Kolik to ale bude, záleží na mnoha dalších faktorech. Poté, co od vás zjistíme vše potřebné, vytvoříme pro vás návrh nejvýhodnějšího řešení.

Máte další dotaz?

Jsme připraveni se vám věnovat. Žádný váš dotaz nepovažujeme za příliš malý, nebo naopak neřešitelný. Uvidíte, že z našeho dalšího hovoru a následné analýzy vyplyne výhodné řešení.

Kontaktujte nás

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.