Trnová 2010

Apartmánový komplex Trnová u Prahy

V roce 2010 naši společnost A -TECHNOLOGY s.r.o. oslovila projekční kancelář s požadavkem na vypracování projektu pro apartmánový komplex se službami - domov s pečovatelskou službou pro seniory. Investorka zakoupila rozestavěný wellness hotel ve fázi nedokončené hrubé stavby.
více o projektu
Postaráme se o váš komfort. Od návrhu až po servis.

Máte zájem o podobný projekt?

Kontaktujte nás

Požadavkem investorky bylo, aby komplex poskytoval cca. 60 seniorům komfort na vysoké úrovni při udržení nízkých provozních nákladů na provoz celého komplexu.

Celý komplex se skládá ze dvou budov, které jsou spojeny krčkem v němž je recepce. V budově A, která se nachází vlevo od hlavního vchodu jsou kromě komfortně zařízených pokojů i velmi zajímavě vybavená vstupní hala se světlíkem a dále společenský sál s kavárnou. Ve sklepních prostorech je kuchyně s jídelnou, prádelna, vodoléčba, masérna, šatny pro zaměstnance, dílna pro volnočasové aktivity a tělocvična, která je používána zároveň jako kino. V budově B se nachází ordinace lékaře, sesterna s permanentní službou a pokoje pro seniory trvale připoutané na lůžko nebo s omezenou schopností se pohybovat. Budova B je podsklepena jen částečně, ve sklepení se nachází veškerá technologie pro vytápění, ohřev užitkové vody a vzduchotechnika.

Ke komplexu patří velký park s chodníčky a lavičkami pro příjemný pobyt v přírodě.

Stavba se skládá z nosné skeletové ocelobetonové konstrukce v kombinaci s porobetonovými tvárnicemi izolovaná minerální vatou. Střecha je plochá s hydroizolační fólií. Komfort a tepelnou pohodu obstarává kombinace okenních slunolamů a venkovních rolet.

Ve všech místnostech je rozvedeno podlahové vytápění na němž je marmoleum a PVC, v koupelnách jsou elegantní keramické obklady.

A-TECHNOLOGY s.r.o. dodala a zprovoznila úsporná tepelná čerpadla vzduch-voda od českého výrobce společnosti MasterTherm. V budově je nainstalováno 6 dvoukompresorových jednotek, kde každá jednotka má výkon 35,7 kW což při maximálním výkonu je 214 kW. Tento výkon je dle potřeby využíván na vytápění celého objektu pomocí vodního podlahového vytápění dále se dle potřeby ohřívá 2000 lt. užitkové vody a zároveň se ohřívá nebo chladí čerstvý vzduch proudící do budovy vzduchotechnikou. Všechna tato zařízení a moderní technologie řídí speciálně na míru vytvořený a naprogramovaný systém měření a regulace. Za pozornost stojí zmínit využívání tepla kompresorů v tepelných čerpadlech, která bez ohledu na to zda tepelné čerpadlo pracuje v režimu topení nebo chlazení, pro ohřev užitkové vody o výkonu 20 kW.

Aby byla zajištěna maximální funkčnost celého systému a především zdroje tepla, mají tepelná čerpadla svou IP adresu přes níž může servisní technik dozorovat a upravovat nastavení tepelných čerpadel.

Za účelem zvýšení komfortu tělesně postižených jsou instalovány u vchodu do nájezdové rampy elektrické topné rohože, které zabraňují namrzání sněhu a tvorbě náledí. Snižuje se tak výrazně riziko úrazů v zimních měsících.

Životnost budovy zvyšuje také vyhřívání odtokových vpustí na střechách obou budov.

Postaráme se o váš komfort. Od návrhu až po servis.

Máte zájem o podobný projekt?

Kontaktujte nás

Často kladené otázky

V zásadě to není problém. Řídící systém využívá internet pro zvýšeni komfortu k ovládání topení, klimatizace, bojleru na teplou vodu a dalších spotřebičů. Pomocí mobilního telefonu máte vždy možnost si nastavit a kontrolovat topení ve vašem domě či chatě nebo zapnout např. saunu před příjezdem domů. Dokážeme také instalovat systém pro komplexní řízení domácnosti od světel, vytápění, řízeného větrání s rekuperací až po venkovní žaluzie.

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Vše hodně záleží na energetické náročnosti domu. Jelikož se topí velkou plochou celé podlahy, je možné pro stejný pocit tepelného komfortu vyhřívat místnost na nižší teplotu. Pokud je tedy energetická situace vašeho domu přiměřená, může být elektrické podlahové topení úspornější než vytápění klasickými teplovodními radiátory. Bonusem je navíc tepelný komfort daný pocitem teplé podlahy.

Pokud je to možné, kontaktujte nás co nejdříve, ať můžeme celý systém vytápění a chlazení zapracovat přímo do projektu domu. Tak budeme moci vytvořit co možná nejefektivnější řešení. Jestliže už stavíte a nejste si jisti s volbou typu vytápění, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme.

Máte další dotaz?

Jsme připraveni se vám věnovat. Žádný váš dotaz nepovažujeme za příliš malý, nebo naopak neřešitelný. Uvidíte, že z našeho dalšího hovoru a následné analýzy vyplyne výhodné řešení.

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.