Tepelná čerpadla

Tepelné čerpadlo využívá energii ze vzduchu, země, nebo z vody a předává ji do topné nebo chladící soustavy. Lze jej kombinovat s radiátory, vodním podlahovým vytápěním, s fan-coil multifunkční radiátory i ohřívači vody.
VÍCE O TECHNOLOGII
Tepelná čerpadla

Výhody tepelného čerpadla:

  1. Snížení vazby na cenu energií – s tepelným čerpadlem budete méně závislí na cenách energií. Zcela jistě víme, že ceny energií se nebudou snižovat, naopak porostou. Zvyšování cen energií se provozu tepelného čerpadla bude týkat jen omezeně. Tepelné čerpadlo čerpá teplo z přírody. Na vytápění nebo chlazení z 1 kW elektřiny vyrobíme až 4,4 kW tepla či chladu, čímž se zařízení chová ekonomicky i ekologicky.
  2. Úsporné vytápění domu – tepelné čerpadlo vám uspoří až 80% nákladů za energie. Nízká spotřeba elektřiny díky tepelnému čerpadlu přináší investorovi zajímavé úspory a tím je dosaženo rychlé návratnosti vložené investice.
  3. Výhodná sazba za elektřinu v tarifu tepelné čerpadlo – každý objekt, v němž je nainstalováno tepelné čerpadlo, má nárok na výhodnou dvoutarifní sazbu elektrické energie nejen pro topení, ale pro veškeré spotřebiče v domácnosti. Tímto dosáhnete výrazných úspor nejen za topení, ale i za běžnou spotřebu elektřiny v domácnosti.
  4. Výhodná investice – investice do tepelného čerpadla se vám i bez dotací vrátí již za 3 – 8 let v porovnání s běžnými topnými systémy. Tepelné čerpadlo je díky své univerzálnosti vhodné jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce.
  5. Minimální dopady na životní prostředí – nízká energetická náročnost minimalizuje ekologické dopady. Většinu tepla na topení, klimatizování nebo ohřev užitkové vody získáme přečerpáním pomocí tepelného čerpadla z naší přírody. V porovnání s běžným vytápěním podstatně snižujeme emise s negativním dopadem na životní prostředí. Kombinace tepelných čerpadel s obnovitelnými zdroji při výrobě elektřiny umožňuje účinně bránit naše životní prostředí a klima.
  6. Komfort – systémy měření a regulace zajišťují komfortní provoz se snadným ovládáním. Tím je zajištěna tepelná pohoda vašeho domova. Tepelné čerpadlo lze ovládat i přes internet. Tepelné čerpadlo rozhodně nezapříčiní výbuch či vznícení nebo dokonce otravu oxidem uhelnatým.
  7. Klimatizování – tepelná čerpadla mohou v letních měsících také efektivně chladit – klimatizovat. Tepelné čerpadlo je dokonalý zdroj chladu pro letní období. V režimu chlazení můžete navíc i ohřívat teplou užitkovou vodu.
  8. Vše v jednom – tepelné čerpadlo využijete po celý rok. V zimě na topení a ohřev užitkové vody, v jarních a podzimních měsících na ohřev vody v bazénu, v létě jako zdroj chladu pro klimatizování celého objektu za pomocí fan-coil multifunkční radiátorů a samozřejmě pro ohřev užitkové vody.
Vše potřebné zajistíme "na klíč".

Vše řešíte s jednou solidní firmou

Kontaktujte nás

Často kladené otázky

Pokud je to možné, kontaktujte nás co nejdříve, ať můžeme celý systém vytápění a chlazení zapracovat přímo do projektu domu. Tak budeme moci vytvořit co možná nejefektivnější řešení. Jestliže už stavíte a nejste si jisti s volbou typu vytápění, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme.

Samozřejmě. Možná budete překvapeni, jaké jsou možnosti a kolik můžete ušetřit. Rádi pro vás zpracujeme návrh řešení a porovnání s jinými typy vytápění.

Předem můžeme říct, že ano, ušetříte. Návratnost investice do tepelného čerpadla se pohybuje v rozmezí od 3 do 8 let. Kolik to ale bude, záleží na mnoha dalších faktorech. Poté, co od vás zjistíme vše potřebné, vytvoříme pro vás návrh nejvýhodnějšího řešení.

Máte další dotaz?

Jsme připraveni se vám věnovat. Žádný váš dotaz nepovažujeme za příliš malý, nebo naopak neřešitelný. Uvidíte, že z našeho dalšího hovoru a následné analýzy vyplyne výhodné řešení.

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.