Podlahové topení

Podlahové vytápění charakterizuje příjemný pocit tepla od nohou. Lze toho dosáhnout dvěma způsoby, teplovodním topením, nebo elektrickým topným drátem. My jsme příznivci elektrického podlahového topení a řekneme vám, proč.

Princip podlahového topení spočívá v rovnoměrném zahřátí celého povrchu podlahy. Teplo pak přirozeně a rovnoměrně stoupá v celé místnosti od podlahy vzhůru. Pro komfortní pocit tepla v celé místnosti není třeba zahřívat na tak vysokou teplotu, jako je tomu u radiátorů a přímotopů. Tam je topná plocha malá a i při vysoké teplotě není zajištěno rovnoměrné ohřátí místnosti.
VÍCE O TECHNOLOGII
Podlahové topení

Výhody elektrického podlahového topení oproti teplovodnímu

Umíme realizovat elektrický i teplovodní systém podlahového vytápění. Elektrickou variantu však ve většině případů považujeme za výhodnější. Zde jsou důvody, proč:

 • elektrické podlahové topení má vynikající poměr výkon/cena,
 • individuální nastavení teploty pro každou místnost s možností dálkového ovládání přes internet,
 • nízká sazba na elektřinu nejen na vytápění, ale i pro celou domácnost,
 • elektrické podlahové topení nevyžaduje údržbu,
 • v kombinaci s kvalitní regulací získáte bezpečný a spolehlivý systém,
 • výrobce topných kabelů Raychem vám poskytuje systémovou záruku 20 let.

Elektrické podlahové topení doporučujeme kombinovat s klimatizací, která má funkci tepelného čerpadla.

Tato kombinace Vám přinese komfort klimatizovaného domova v letních měsících, ale navíc i možnost velmi levně topit v podzimních a jarních měsících. Klimatizace v porovnání s elektrickým podlahovým topením spotřebuje o cca 60% méně elektřiny pro dosažení a udržení požadované komfortní teploty. Klimatizace má navíc tu vlastnost, že uvedené komfortní teploty dosáhne v řádu několika desítek minut.

Regulaci a ovládání podlahového vytápění je možné řešit několika způsoby:

 • základní jednoduchá regulace pomocí regulátoru R-TE od Raychem (funkce zapnuto/vypnuto, manuální nastavení teploty kolečkem),
 • digitální programovatelný termostat Green Leaf od Raychem nebo DEVI Touch od DEVI – Danfoss (nastavení teploty pro různé dny v týdnu a nastavení komfortní teploty pro jednotlivé časové úseky v jednotlivých dnech),
 • centrální řídící systém vytápění Devilink od DEVI – Danfoss (snadné nastavení a naprogramování topného systému pomocí dotykového displeje z jednoho místa, lze libovolně rozšiřovat o další okruhy, které lze vypnout nebo zapnout, technologie komunikuje bezdrátově pomocí wi-fi),
 • i4Comfort využívá internet pro zvýšeni komfortu k ovládání topení, klimatizace, bojleru na teplou vodu a dalších spotřebičů. i4Comfort je upravený na míru dle vašich požadavků. Celý systém je individuálně vyprojektován a instalován s ohledem na maximální komfort pro uživatele. Pomocí tabletu nebo chytrého telefonu máte vždy možnost nastavit a kontrolovat například topení ve vašem domě či chatě nebo zapnout např. saunu před příjezdem domů. Každý chytrý telefon se tímto stává dálkovým ovladačem nejen vašeho topení,
 • dále je tu možnost využít partnerského systému HAIDI pro komplexní řízení domácnosti od světel, vytápění a řízeného větrání s rekuperací, až po venkovní žaluzie. Tady lze integrovat vše na jedné platformě.

Výhody podlahového topení obecně

Podlahové vytápění je komfortní a úsporné z několika důvodů:

 • získáte komfortní topení s teplem od nohou,
 • díky velké ploše předávání tepla se využívá nižších teplot,
 • nedochází k víření prachu v místnosti v důsledku rovnoměrného stoupání tepla,
 • na vytápění je potřeba méně energie pro dosažení stejného pocitu tepla v místnosti,
 • topení je zabudováno v podlaze – není tudíž vidět a neusazuje se na něj prach,
 • teplota u podlahy je téměř stejná jako u stropu,
 • topení nezabírá žádný prostor v místnosti, což je navíc bonus estetický.
Vše potřebné zajistíme "na klíč".

Vše řešíte s jednou solidní firmou

Kontaktujte nás

Často kladené otázky

V zásadě to není problém. Řídící systém využívá internet pro zvýšeni komfortu k ovládání topení, klimatizace, bojleru na teplou vodu a dalších spotřebičů. Pomocí mobilního telefonu máte vždy možnost si nastavit a kontrolovat topení ve vašem domě či chatě nebo zapnout např. saunu před příjezdem domů. Dokážeme také instalovat systém pro komplexní řízení domácnosti od světel, vytápění, řízeného větrání s rekuperací až po venkovní žaluzie.

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Vše hodně záleží na energetické náročnosti domu. Jelikož se topí velkou plochou celé podlahy, je možné pro stejný pocit tepelného komfortu vyhřívat místnost na nižší teplotu. Pokud je tedy energetická situace vašeho domu přiměřená, může být elektrické podlahové topení úspornější než vytápění klasickými teplovodními radiátory. Bonusem je navíc tepelný komfort daný pocitem teplé podlahy.

Samozřejmě. Možná budete překvapeni, jaké jsou možnosti a kolik můžete ušetřit. Rádi pro vás zpracujeme návrh řešení a porovnání s jinými typy vytápění.

Máte další dotaz?

Jsme připraveni se vám věnovat. Žádný váš dotaz nepovažujeme za příliš malý, nebo naopak neřešitelný. Uvidíte, že z našeho dalšího hovoru a následné analýzy vyplyne výhodné řešení.

Kontaktujte nás

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.