Větrání a rekuperace

Větrací jednotky s rekuperací tepla jsou vhodným řešením pro domy, kde není technicky možné otevřít okna a nebo je z důvodu vysoké prašnosti či hlučnosti okolí otevření oken nevhodné. Využívají se také u pasivních domů.
VÍCE O TECHNOLOGII
Větrání a rekuperace

Princip nuceného větrání s rekuperací

V průběhu větrání, předává odváděný znečištěný vzduch teplo pomocí rekuperátoru do přiváděného čerstvého vzduchu. Dosahuje se tak výrazných úspor energie, kterou by bylo nutné vydat na ohřátí čerstvého vzduchu.

Systém větrání s rekuperací tepla upravuje teplotu a vlhkost přiváděného čerstvého vzduchu tak, aby byl v souladu s požadavky na komfort. Tak se dosahuje rovnováhy mezi venkovním a vnitřním prostředím, čímž se podstatně sníží tepelné a chladící zatížení kladené na topný a klimatizační systém.

Systém obsahuje prachové filtry vzduchu, které lze doplnit o účinné filtry proti pylu, kouři a sazím. Součástí je přesná elektronická regulace stálého průtoku vzduchu s ovladačem pro nastavení požadovaných funkcí a výkonu jednotky. Použity jsou tiché a energeticky úsporné nízkootáčkové ventilátory s dozadu zahnutými lopatkami.

V našich realizacích používáme systém nuceného větrání s rekuperací, jehož kvalita větracích jednotek je ověřena a certifikována od nezávislého Passive House Institutu v Německu.

Vše potřebné zajistíme "na klíč".

Vše řešíte s jednou solidní firmou

Kontaktujte nás

Často kladené otázky

V zásadě to není problém. Řídící systém využívá internet pro zvýšeni komfortu k ovládání topení, klimatizace, bojleru na teplou vodu a dalších spotřebičů. Pomocí mobilního telefonu máte vždy možnost si nastavit a kontrolovat topení ve vašem domě či chatě nebo zapnout např. saunu před příjezdem domů. Dokážeme také instalovat systém pro komplexní řízení domácnosti od světel, vytápění, řízeného větrání s rekuperací až po venkovní žaluzie.

Pokud je to možné, kontaktujte nás co nejdříve, ať můžeme celý systém vytápění a chlazení zapracovat přímo do projektu domu. Tak budeme moci vytvořit co možná nejefektivnější řešení. Jestliže už stavíte a nejste si jisti s volbou typu vytápění, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme.

Samozřejmě. Možná budete překvapeni, jaké jsou možnosti a kolik můžete ušetřit. Rádi pro vás zpracujeme návrh řešení a porovnání s jinými typy vytápění.

Máte další dotaz?

Jsme připraveni se vám věnovat. Žádný váš dotaz nepovažujeme za příliš malý, nebo naopak neřešitelný. Uvidíte, že z našeho dalšího hovoru a následné analýzy vyplyne výhodné řešení.

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.