Přímětice 2022

Rezidence Třešňová

Od roku 2022 se začala realizovat významná stavební činnost v části obce Znojma – Přímětice.
více o projektu
Postaráme se o váš komfort. Od návrhu až po servis.

Máte zájem o podobný projekt?

Kontaktujte nás

Od roku 2022 začala v obci Znojmo – Přímětice důležitá stavební činnost. Projekt zahrnuje dvě fáze výstavby bytových domů s třemi podlažími. Každý dům nabízí 10 bytových jednotek s různými dispozicemi od 2+kk až po 4+kk. Tyto domy jsou vybaveny oplocenými zahrádkami a prostornými terasami, nabízejícími nádherný výhled do okolí. Realizaci celého projektu zajišťuje společnost Karpostav a.s. se sídlem v Brně, a spolupracují zde také další dodavatelé. Díky jejich úsilí byly vytvořeny nové možnosti pro bydlení v klidném a krásném prostředí Přímětic.

Významnou výhodou všech těchto domů je moderní vytápění, které využívá tepelná čerpadla a klimatizační jednotky ve všech bytových místnostech. Kromě toho je k dispozici dostatečně objemný zásobník na ohřev vody. Společnosti A-TECHNOLOGY bylo svěřeno provedení tohoto vytápění a díky jejich úzké spolupráci byl tento systém úspěšně implementován. Hlavními výhodami tohoto systému jsou významné úspory energie a nezávislost majitelů bytů na dálkovém vytápění, což je obvykle dražší variantou.

Obě etapy výstavby navazují na existující zástavbu rodinných domů a nízkopodlažních činžovních budov v klidné části obce Přímětice. Při návrhu těchto domů kladl architekt velký důraz na pohodlí obyvatel z hlediska současných nároků na bydlení a prostor.

Dále bylo nezbytné splnit vysoké požadavky stanovené v Průkazu energetické náročnosti budov a minimalizovat hlukové rušení z okolí domů směrem k jednotlivým bytům.

Byl kladen důraz na zajištění individuálního přístupu k venkovním prostorům pro každý byt, což má jak praktické, tak účinné důvody. Dále byl důraz na to, aby každý byt byl plně nezávislý, a to jak z hlediska vytápění, tak ohřevu teplé vody.

Výsledkem tohoto přístupu je koncept, kde do bytu vede pouze elektřina z elektroměru příslušícího danému bytu, a voda z veřejného vodovodního řádu. Tím odpadají náklady a ztráty, které obvykle vznikají při centrálním zásobování teplem. Tím pádem neexistuje riziko, že jedno z majitelů bytů přestane plnit své závazky za elektřinu a vodu, což by znamenalo, že ostatní musí zaplatit místo něj, aby se zajišťovala nepřetržitá dodávka.

Každý majitel tak platí pouze za to, co skutečně spotřebuje ve svém bytě.

Pro vytápění a ohřev teplé vody je využíváno tepelné čerpadlo, což zajistí komfortní a zejména energeticky efektivní řešení. Maximální pohodlí zajišťuje podlahové vytápění, které je bezúdržbové a nesmírně spolehlivé. Toto systémové řešení umožňuje uživatelům bytů také chlazení v letních měsících, což bylo velmi ceněno prvními obyvateli během letošních horkých letních dní. Tento bonus je neodmyslitelnou součástí moderního bydlení na Jižní Moravě, které si nedokážeme již představit bez této výhody.

Další inovativním prvkem, který byl hojně využit, je systém řízení, který byl implementován v každém bytě. V elektro rozvaděči byla integrována řídící jednotka i4Comfort, která slouží jako uživatelské rozhraní pro sledování, nastavení a řízení technologií použitých v bytě.

Systém i4Comfort zahrnuje nejen řízení vytápění, chlazení a ohřevu teplé vody, ale také ovládání žaluzií, což je dnes standardem v moderních bytech. Díky rozhraní i4Comfort můžete přistupovat z libovolného místa na světě, kde máte přístup k internetu. Tím získáváte schopnost dosáhnout maximálního komfortu za přijatelné náklady – topit nebo chladit pouze tehdy, kdy to skutečně potřebujete. Další informace naleznete na webové stránce www.i4comfort.cz.

Kompletní architektonická koncepce s technickým vybavením vychází z dlouhodobé spolupráce architekta Ing. arch. Jiří Remo ze společnosti Remo & partners, s.r.o. a týmu, kteří se zaměřili na potřeby zajišťující tepelný komfort v domech a bytech. Při tomto projektu se podařilo vyřešit složitou otázku, jak sladit právní normy, požadavky na moderní bydlení a zároveň zachovat proveditelnost během realizace.

Dnes můžeme s jistotou konstatovat, že jsme v rezidencetresnova.cz úspěšně posunuli standard bydlení na novou úroveň.

S moderním bydlením přichází řada technických inovací do našich domácností a mnoho z nich můžeme ovládat prostřednictvím systému i4Comfort. Více informací naleznete na webové stránce www.i4comfort.cz.

Je úžasné, co všechno lze dnes díky moderním technologiím řídit na dálku. Tým A-TECHNOLOGY se stará o Vaši tepelnou pohodu a zdravé životní prostředí bez kompromisů, a to v souladu se zelenými technologiemi, které jsou šetrné k životnímu prostředí a šetří vaši peněženku.

Pokud hledáte vhodné řešení, realizaci a servis, dejte to na profesionální tým A-TECHNOLOGY, který se postará o vaše potřeby.

Postaráme se o váš komfort. Od návrhu až po servis.

Máte zájem o podobný projekt?

Kontaktujte nás

Často kladené otázky

Pokud je to možné, kontaktujte nás co nejdříve, ať můžeme celý systém vytápění a chlazení zapracovat přímo do projektu domu. Tak budeme moci vytvořit co možná nejefektivnější řešení. Jestliže už stavíte a nejste si jisti s volbou typu vytápění, obraťte se na nás, rádi vám pomůžeme.

Samozřejmě. Možná budete překvapeni, jaké jsou možnosti a kolik můžete ušetřit. Rádi pro vás zpracujeme návrh řešení a porovnání s jinými typy vytápění.

Předem můžeme říct, že ano, ušetříte. Návratnost investice do tepelného čerpadla se pohybuje v rozmezí od 3 do 8 let. Kolik to ale bude, záleží na mnoha dalších faktorech. Poté, co od vás zjistíme vše potřebné, vytvoříme pro vás návrh nejvýhodnějšího řešení.

Máte další dotaz?

Jsme připraveni se vám věnovat. Žádný váš dotaz nepovažujeme za příliš malý, nebo naopak neřešitelný. Uvidíte, že z našeho dalšího hovoru a následné analýzy vyplyne výhodné řešení.

Kontaktujte nás

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.