Zajímá nás, jak se vám s našimi technologiemi žije

Luboš Kukliš 2 min čtení
Zajímá nás, jak se vám s našimi technologiemi žije
Zajímá nás, jak se vám s našimi technologiemi žije

Zajímala nás spotřeba elektřiny v rodinném domě a také, jak jsou spokojeni s domečkem a technologiemi, které jsme instalovali v roce 2018. 

S výší nákladů na elektřinu jsou velmi mile překvapeni. Měsíčně platí zálohu 3 200 Kč, což jsou náklady srovnatelné s tím, co dříve platili v bytě. Je nutno podotknout, že manželé pracují téměř stále z domu a mají 3 malé kluky. 

Při rozhodování, jaké technologie zvolit, dali na naše doporučení kombinovat elektrické podlahové vytápění, klimatizaci s funkcí tepelného čerpadla a ohřívač teplé užitkové vody umožňující pomocí vzduchotechnických klapek vychlazování technické místnosti, kde mají uskladněnou zeleninu a další věci pro domácnost vyžadující chlad a sucho. Rovněž velmi pozitivně hodnotí centrální větrání s rekuperací tepla, a to nejen v zimních měsících, ale i v letním období, kdy mohou zavřít okna a eliminují tak prach a pyly z polí a hluk od štěkajících pejsků. Šetří tak energie jak v zimě, tak v létě – nevypustí draze zaplacené teplo ven okny a zároveň mají zjištěn přísun čerstvého vzduchu.

RD Valtice Dlážděná – na fotografii je dům po 2 letech užívání 5člennou rodinou.